top of page

Грузинські фольклорні танці є твердженням торжества життя, наочно представляють багатство і різноманітність культури Грузії. Кожен танець відображає характеристики регіону, в якому він виник. Гірські танці, такі як Хевсурулі або Мтіулурі, відрізняються від танців вознікщій в рівнинних областях Грузії - такі як Аджарулі і Давлурі. Костюми розрізняються для кожного танцю і нагадують одяг минулих століть в різних регіонах Грузії.

 

Танці відмінно передають природну красу і жіночність грузинських жінок і мужність, честь і шанобливість грузинських чоловіків. Танцюристи виконують захоплюючі стрибки і повороти, неймовірні закрутки, а також можуть похвалитися вельми оригінальною технікою, на відміну від будь-яких інших танцюристів в світі, вони танцюють на пальцях ніг без допомоги спеціального взуття. Танцівниці "ковзають" як лебеді..

Величезний внесок у розвиток українських фольклорних танців внесли Іліко Сухішвілі та його дружина Ніно Рамішвілі, що заснували в 1945 році Грузинський Державний Академічний Ансамбль народного танцю. Саме завдяки їхнім зусиллям, грузинський національний танець і музика стала відома в багатьох країнах світу. У 30-40 роках XX століття Сухішвілі в Київському Театрі Опери та Балету був хореографом опери Закарія Паліашвілі «Даиси», оперети В. Долідзе «Кето і Коте» і балету Катерино Кавоса «Кавказький полонений».

Сухішвілі та Рамішвілі
Грузинськи танці = Хевсурулі
bottom of page